Тест нового планшета від Apple iPad 3.

Автор: | 19.03.2012

16 березня корпорація Apple розпочала продаж нової моделі планшетного комп’ютера iPad, оснащеної поліпшеним екраном, більш потужним процесором і модулем для роботи в мережах зв’язку четвертого покоління. «Лента.ру» протестувала новий планшет, наданий інтернет-магазином Gagetstore.ru.

Ключова особливість нового iPad (в Apple його називають саме так, а не iPad 3 або iPad HD) — великий дозвіл екрана, 2048 на 1536 пікселів. Число пікселів у пристрої вчетверо більше, ніж у попередньої моделі; на ринку поки немає інших планшетів з такими показниками. Цей дисплей визначає дуже багато чого — аж до вибору самої моделі, але про це нижче.

Зображення на екрані iPad дуже гарні; чіткість фантастична. Інша справа, що поки, як мінімум ще півроку, далеко не всі програми будуть цю чіткість забезпечувати. Не раз і не два при запуску старої іграшки на новому iPad з’являється думка — «некрасиво».

Деякі програми (і, звичайно, ігри), втім, уже підтримують дисплей Retina. Якщо взяти, наприклад, Mass Effect: Infiltrator, то доводиться визнати — на екрані твориться невимовна краса. Однак порівняння нового iPad за рівнем графіки з дорослими консолями Xbox 360 і PlayStation 3 лукаві. Оціночне судження: планшету до них, як до Китаю пішки, якщо тільки не вимірювати якість картинки дозволами.

Читати довгі тексти на новому iPad — суцільне задоволення. Чіткість букв цілком порівнянна з паперовою, а глянець екрану надає будь-якому чтиву вид журнальної сторінки. У той же час світло не заважає сприймати текст — біля екрану великий запас по яскравості.

Нам дістався найстарший iPad — з модулем 4G і 64 гігабайтами пам’яті, але 32-гігабайтника буде як і раніше вистачати для більшості потреб. А ось перед покупкою 16-гігабайтної моделі варто подумати двічі: найближчим часом додатки, завдяки новому дисплею, який вимагає набагато більших картинок, серйозно розпухнуть.

Як і можна було передбачити заздалегідь, у швидкості реагування на дії користувача прориву не сталося. Новий чіп A5X підтримує продуктивність на рівні, не допускає пригальмовувань (які з п’ятої версії iOS поступово проявлялися в першому поколінні iPad), але це все. Нинішні програми завантажуються надзвичайно швидко, але це тимчасове явище — на підході картинки, розраховані на вчетверо більший дозвіл.

Технічна реалізація планшета (і встановленої на ньому свіжої iOS, звичайно ж) не може не радувати.

Підключатися до комп’ютера і iTunes зовсім не довелося — все запрацювало відразу ж по Wi-Fi.

Акумулятор відмінно тримає заряд. У режимі «70 відсотків читання, 20 відсотків бродіння по мережі і 10 відсотків ігор» він розрядився наполовину за п’ять з гаком годин. При цьому Wi-Fi не відключався. Можна припустити, що навіть при самому жорсткому використанні розрядити його менш ніж за 6-7 годин — нетривіальна задача.

При роботі новий iPad трохи гріється — вірніше, гріється тільки лівий нижній кут. Нічого палючого або неприємного.

Багато чого було сказано про те, що новий iPad важче попередника: якщо iPad другого покоління важив трохи більше 600 грамів, то версія нового iPad c Wi-Fi — уже 650 грамів, а з модулем 4G — 660. Правда, що додаткові 60 грамів для переносного пристрою все ж відчутні. З іншого боку, забувається, що в порівнянні з iPad першого покоління третя легше на 30-70 грамів (дивлячись з якою моделлю порівнювати).

HD-відеокамера забезпечує цілком очікувану якість зйомки: хороша при хорошому освітленні і слабка при слабкому. Оновлений відеоредактор iMovie чудово все зняте обробляє. Якщо комусь хотілося знімати пустощі дитини, пікніки і останні дзвінки — тепер iPad, це робить дуже добре.

Модуль зв’язку четвертого покоління випробувати не вдалося із зрозумілих причин. Все прогресивне людство російське очікує, що 15 квітня Yota запустить мережу LTE, до якої зможе підключатися новий iPad. Але шансів на, це не дуже багато.

Як пише в своєму твіттері комерційний директор Yota Євген Абрамов, Yota LTE буде працювати в частотних діапазонах FDD 2500-2530 і 2620-2650 МГц (дві смуги по 30 мегагерц). У свою чергу, новий iPad працює на частотах 700 МГц і 2100 МГц. І, хоча зневірятися ніколи не треба, купувати iPad з розрахунком на доступ в мережі четвертого покоління поки не варто.

3G, як і зазвичай, працює від будь-якої карти Micro-SIM. По відчуттю, прийом у нового iPad краще, ніж у старого. Рівно в тому місці, де той показував 2-3 палички сигналу, у нового iPad було стабільно 4-5. Сайти вантажаться, як і слід було очікувати, спритно.

Нова функція диктування тексту не те, щоб не працює, але розуміє російську акцент приблизно так само, як і ірландський, тобто слабенько. Втім, якщо зачитувати не витяг з «Вікіпедії», а простий лист родичам, результат сильно поліпшується. Про коми з точками в кожному разі можна забути (деякі громадяни змогли надиктувати знаки пунктуації, але їх спосіб — скоріше спорт, ніж корисна порада.

У цілому апарат більш ніж гідний, особливо для нових користувачів, які судять не по тому, як змінилися звичні додатки, а за яскравою, по-справжньому якісною картинкою. Власники iPad 2 можуть розраховувати на «тихий» апгрейд — різниця між двома останніми айпадами мінімальна.

Як і в багатьох випадках після виходу нових продуктів Apple, рекомендується почекати кілька місяців. По-перше, на той час вийде iOS 6, заточена в першу чергу під новий планшет. В Apple вже щосили над нею працюють, судячи по тих що з’явилися в логах деяких серверів записи.

По-друге, щоб отримати максимальне задоволення, варто дочекатися перебудови всіх популярних програм на новий дисплей.

По-третє, тільки в квітні-травні стане зрозуміло, чи буде працювати модуль 4G нового iPad в російських мережах.

І, нарешті, по-четверте, через кілька місяців бариги заспокояться, а пропозиція врівноважить попит. Зараз ціни на новий iPad починаються від 40 000 рублів.

Олександр Амзіна