Оптичне волокно найперспективніше середовище для передачі величезних інформаційних потоків.

Автор: | 17.05.2013

Оптичне волокно.У нашому інформаційному світі оптичне волокно вважається повністю абсолютно фізіологічним середовищем для передачі даних, а ще найперспективнішим середовищем для передачі величезних інформаційних потоків на значні відстані.

В наш час волоконно-оптичні кабелі вже прокладені по дну Атлантичного, Тихого океанів і фактично цілий світ «обплутаний» павутиною волоконних систем високо ефективного зв’язку. У Європі як і в за океаном в Америці, ВОЛЗ здавна вже відшукали найбільш широке використання фактично у всіх сферах зв’язку, транспорту, енергетики, науки, медицини, освіти, економіки, бізнесу.

Спочатку волокно, одержуване в процесі виробництва, було тільки крихким при його обриві використовують зварювання ВОЛЗ і донині. Для його надійного функціонування в якості достовірного якісного компонента системи, данне волокно не повинно було мати недоліків і існувати захищеним від механічної дії. Ці проблеми в даний час вже успішно вирішені. Інноваційне волокно можна зав’язати у вузол і при цьому не руйнуватиметься. Технічні ж властивості сучасних ОВ у можливості передачі даних так високі, що вони перебувають за межами конкуренції з іншими середовищами які існують для передачі даних.

Оптичне волокно саме ж складається з хвилеведучої серцевини, яка оточена навколо оболонкою у котрій різні показники заломлення.

Обидві ці речовини виготовляються з високочистого кварцового скла, яке потім покривається одним або 2-мя шарами захисного пластмасового покриття, поширеним матеріалом є тут акрілат. Від даного покриття залежить міцність оптичного волокна. У базі поширення світла згідно сердечнику лежить принцип повного внутрішнього відображення, який виконуеться за рахунок, що коефіцієнт заломлення сердечника більше коефіцієнта заломлення оболонки.

Оптичне волокно за своєю фізіологією представляє циліндр з легованого кварцового скла.

Інший важливий параметр так само в оптичного волокна є дисперсія — це розсіювання інформації в часі спекртальних і модових елементів оптичного сигналу.