Творець DayZ пояснив затримку релізу гри.

Автор: | 12.01.2013
Творець DayZ Дін Холл пояснив затримку релізу окремої гри по його моду. В офіційному блозі проекту Хол написав, що студії Bohemia Interactive було потрібно більше часу, щоб зробити DayZ такою грою, яку розробники «мріяли її бачити». Вихід самостійної версії DayZ був запланований на кінець 2012 року, проте випустити проект в термін розробникам не вдалося.
Як пояснив Холл, реліз затримався, зокрема, тому, що творці проекту вирішили переробити движок гри. Він також перерахував інші зміни, внесені в проект. Так, за словами Холла, в DayZ переробили систему інвентарю, переробили користувальницький інтерфейс, а також продовжили роботу над картою.
Творець DayZ поскаржився, що головний творець карти Чернарусі Іван Бучта досі перебуває у грецькій в’язниці (його, як і іншого розробника з Bohemia Interactive, звинувачують у шпигунстві). Однак це не завадило Бучте внести певні корективи в Чернарусь. Хол не зміг назвати нову дату релізу гри. Він, однак, пояснив, що Bohemia Interactive найближчим часом планує почати закрите тестування проекту, в якому візьмуть участь від 500 до 1000 чоловік. За його підсумками студія і призначить нову дату виходу проекту. Самостійна версія DayZ була офіційно анонсована влітку.
Спочатку гра являла собою модифікацію до шутеру ArmA II, створеному Bohemia. Перший білд мода вийшов в травні і незабаром став дуже популярним: в даний час його аудиторія налічує півтора мільйона чоловік. Остання версія мода стала доступна в листопаді. Дія DayZ відбувається в країні Чернарусь, заполонений живими мерцями.
Головна мета гравця там — вижити. Ця задача ускладнюється тим, що місцеві зомбі вельми швидкі й агресивні, ресурсів у грі небагато, а гравці регулярно нападають один на одного, щоб поживитися чужими речами. На сайті DayZ повідомляється, що зараз середня тривалість життя в грі становить 1 годину 9 хвилин. Що примітно, з серпня вона зросла майже на третину — тоді персонаж в середньому міг прожити в DayZ не більше 49 хвилин.