Ubuntu для телефонів, або навіщо вам комп`ютор.

Автор: | 06.01.2013

UbuntuФірма Canonical, великий розробник дистрибутивів для ОС Linux, випустить мобільну ОС Ubuntu. Вона стане спеціалізована для телефонів з процесорами ARM і x86, пише блог Canonical.

Новенька операційна система стала не головним «мобільним» проектом фірми Canonical. На початку вже 2012 року фірма анонсувала Ubuntu for Android — як додавання для відомої ОС Android, що дало можливість застосовувати телефон як цілий комп’ютерний системний блок.

У базі мобільної Ubuntu (Ubuntu for phones) лежить всіма вже улюблене ядро Android, але в складі ОС не стане вже віртуальної машини Java (JVM). Згідно поняттю Canonical, відсутність JVM забезпечить найбільш швидку роботу пристроїв. Так само юзер стане взаємодіяти з системою з підтримкою особливих жестів (рухів пальцем від краю екрану до його центру).

Інтерфейс мобільного Ubuntu стане розрізнятися від інтерфейсу Android. У новітній ОС буде використаний «основний екран» — на ньому будуть показуються об’єкти, до яких не так давно звертався юзер, а це програмки, музичні композиції, фото, контакти і т.д.. А вот тут — http://scriptcoding.ru/2012/12/15/kak-otkryt-provodnik-window/ можна дізнатися як відкрити проводнік віндовс.

Малі запити Ubuntu до телефонів — це гігагерцевий вже багатьма використаний процесор Cortex A9, 512 мб оперативної пам’яті і від 4 гб внутрішньої пам’яті. Масивні телефони на Ubuntu зуміють бути в ролі системного блоку: включивши до апарату мишку, монітор, клавіатуру, юзер отримає настільний комп.

Голова Canonical Марк Шаттлворт говорить, що телефони на Ubuntu вийдуть вже до 2014 року. Шаттлворт згадав, що першу установку на Ubuntu зробить та ж фірма, яка видає »просунуті» телефони на ОС Android.