Дитина і імунітет.

Автор: | 18.11.2012

Мабуть, самий непростий період для організму — осінь. Попереду нас чекає нескінченна холодна зима. У цю пору треба максимально активізувати захисні сили організму. В осінню пору в групі ризику опиняються маленькі діти.

Всі ми маємо уявлення про те, що найкращим захистом грудних дітей є материнське молоко, що сприяє підвищенню імунітету. Але згідно з офіційною інформацією в російській столиці кількість дітей, які отримують грудне молоко, становить всього 16,6%. Позначає це, що такі низькі показники прирікають решти дітей на постійні простудні захворювання? За висновком лікарів, існують інші, не менш ефективні способи забезпечити дитині належний догляд і стимулювати його імунітет.

Є кілька стадій розвитку дитячої імунної системи. У перебігу перших 28 днів життя на захисті здоров’я дитини вартоє імунітет, набутий ще під час внутрішньоутробного розвитку. Очевидно, що майбутня мама повинна ретельно стежити за своїм здоров’ям, правильно харчуватися і дотримуватись рекомендацій лікаря. Если есть грудной ребенок подставка под люльку вам точно приголится, чтоб ему было спать удобней и приятней.

На четвертому-шостому місяцях життя малятку доводиться самостійно протистояти зовнішньому світу, оскільки материнські антитіла руйнуються. Несприйнятливість до раніше перенесеним захворюванням формується за допомогою вакцинації та ревакцинації.

У віці 2 років у малюків виявляються вроджені аномалії. Нормальним для 2 річних вважається фізіологічний лімфоцитоз — переважання в крові лейкоцитів (клітин крові, що виконують захисні функції). Лікарі вважають, що даний період потрібно просто перетерпіти, а потім у дитини сформується специфічний імунітет. У 5 років зазвичай все проходить.

І це ще не підсумок, оскільки свої антитіла у дитини виробляються не раніше віку 6-7 років. До цього діти можуть нерідко хворіти. Важливо — щоб хвороба не супроводжувалася ускладненнями і не переходила в хронічні захворювання, такі, як гайморит, отит, фарингіт. Ризик захворювань зменшать профілактичні заходи: прийом вітамінів, загартовування, і звичайно, малюка потрібно одягати по погоді.

Завершальний перелом імунна система переживає в підлітковому віці. На цей період припадає статеве дозрівання. Це провокує зниження фізичної активності, перепади настрою, депресію. В даний час матері мають бути напоготові, щоб юнаки та дівчата не заважали остаточного формування свого клітинного імунітету. Потрібно займатися спортом, дотримуватися режиму сну, не захоплюватися фастфудом і не долучатися до алкоголю і сигарет.