Бойовий робот, керований по Xbox.

Автор: | 20.03.2012

Компанію IROBOT, розташовану в Массачусетсі, упізнають по побутовим роботам Roomba та Scooba. Це домашні роботи-прибиральники. Roomba пилососить, а Scooba додачу ще миє підлоги і відчищає плями. Роботи випускаються в невеликих округлих корпусах. Вони вміють забиратися під ліжко і в інші важкодоступні місця. Roomba-560 коштує зараз менше 300 доларів на американському ринку.

Сьогоднішня Техносреда — в іншому типі роботів цієї ж компанії: минулого тижня IROBOT оголосила про випуск нового бойового робота «Воїн-710» (Warrior-710). Зовні він зовсім не схожий на своїх «домашніх» родичів і найбільше нагадує невеликий вантажопідйомник. Розглянемо його характеристики і поговоримо детальніше про його застосування і тренди в створенні бойових роботів.

Воїн-710 — трохи менше метра в довжину і менш метра у висоту, його ширина становить 77 см. Пересувається він на гусеницях, причому їх у нього чотири, що дозволяє йому підніматися, використовуючи їх як ноги. У робота один маніпулятор з радіусом в 192 см. Загальна вага — 157 кг з акумуляторами. Робот розвиває швидкість до 12,9 км / ч. Його потужності вистачає, щоб тягнути легковий автомобіль. Він піднімає до 100 кг ваги і може нести на собі до 68 кг навантаження по пересіченій місцевості. Воїн оснащений декількома камерами і пакетом програм Aware-2. На ньому можуть бути встановлені додаткові датчики, в тому числі автономної навігації та ГПС. Управляється він дистанційно, при цьому оператор може знаходитися на відстані до 800 метрів, у тому числі поза прямої видимості.

Два прототипи цієї машини ліквідували наслідки аварії на АЕС «Фукусіма» в Японії. У їх завдання входило обстеження пошкоджених будівель та прибирання радіоактивного пилу за допомогою пилососа, закріпленого на маніпуляторі клейкою стрічкою.

З характеристик Воїн-710 видно, що його проектували як універсальний пристрій. Він більший і потужніший своїх попередників Negotiator і PacBot, що позиціонуються як поліцейські роботи. Він також перевершує за технічним характеристикам попередню модель Воїна-700, випущену в 2009 році. Про замовлення на 710-у модель поки нічого не повідомляється, але його передбачається використовувати для знешкодження бомб, розчищення перешкод у небезпечних або важкодоступних місцях. Він також може нести на собі зброю.

Мабуть, найцікавішою особливістю Воїна-710 є його управління через Xbox. Оператору є на екрані зображення з (максимум) шести камер на шасі, маніпуляторі і захопленні. Рухи захоплення досить точні, щоб відкрити дверцята автомобіля або підняти з-під лавки чемодан. Все, це говорить про певну тенденцію в оснащенні силових відомств і армій.
Подібні машини цілком можуть замінити людину в ряді службових ситуацій.

Ймовірно, саме таку заміну людям і мають на увазі творці Воїн-710 і подібних машин. Управління через Xbox означає, що покоління дітей, що росте сьогодні на комп’ютерних іграх, вже отримало початкове навчання за фахом. За винятком специфіки роботи з даною моделлю, у них є всі навички, щоб управляти подібними роботами.

Про характер можливого застосування таких роботів кажуть ігри для Xbox, значна частина яких обіграє сценарії бойових зіткнень. Воїн-710, таким чином, дозволяє подивитися під новим кутом на непрактичні, здавалося б, комп’ютерні ігри. Чи не стане в нагоді цей ігровий досвід для реальних операцій? Відповідь на це питання підкажуть оголошення на роботу тих організацій, які будуть замовляти Воїн-710 і подібні йому машини. Якщо серед вимог до претендентів будуть Grand Theft Auto і Star Wars, а також здатність грати не менше 24 годин без перерви на їжу та сон, значить, наша здогадка не позбавлена ​​підстав.