Битва за IPad перекочувала до Каліфорнії.

Автор: | 15.03.2012

Китайській компанії необхідна перемога над Apple, щоб розплатитися з боргами.

Китайська компанія перенесла свою тяжбу з Apple, на батьківщину технологічного гіганта — в Каліфорнію. Китайці оскаржують назву IPad і прагнуть заблокувати продаж в Китаї популярного планшетника.

Компанія Proview Electronics заявила в п’ятницю, що звернулася в суд Каліфорнії, розташований поблизу штаб-квартири Apple. Китайська компанія звинувачує Apple, в «нечесному веденні справ і шахрайстві». Proview Electronics заявляє, що має переважні права на назву IPad і продажу в Китаї планшетников власного виробництва.

Судовий процес у США — остання сутичка в правовій дуелі між потопаючої в боргах китайською фірмою і найдорожчою компанією в світі. У четвер компанія Apple, отримала право продовжувати продажу IPad в Шанхаї. Суд Шанхая відмовив Proview заблокувати продажу iPad, аналогічний позов очікує рішення у Верховному суді Китаю.

Житель Шанхаю Хі Джі сказав, що різні суди в Китаї, можливо, по-різному підійдуть до розгляду цієї справи, піддаючи, таким чином, сумніву очевидний результат цієї тяжби: «Я думаю, проблема в різниці між місцевими судами. Зрештою, в Гуанчжоу до сих пір не прийнято фінальних рішень у цій справі. Тому ми поки не знаємо, кому в підсумку дістануться права на торговельну марку iPad і на питання про те, потрібно чи не потрібно накладати заборону на продажу iPad, у різних судів будуть різні відповіді ».

Суперечки не вщухають через різні бізнес-операцій, які дві фірми здійснили за останні 12 років. Тайванський філія китайської компанії Proview Electronics зареєстрував торгову марку IPad в декількох країнах, включаючи і Китай, ще в 2000 році — за десять років до того, як Apple, почав продажу свого продукту.

У 2009 році Apple, заплатив 55000 доларів за право на торговельну марку IPad дочірнім підприємствам Proview в десяти країнах, у тому числі в Китаї. Однак Proview заявляє, що при укладанні угоди Apple, приховав свою участь за іншими корпоративними ім’ями, а також стверджує, що не були враховані закони материкового Китаю.

IPad користуються великою популярністю серед китайців. Однак на початку цього місяця влада декількох міст конфіскували планшетники у китайських дилерів, в той час як суперечки навколо прав на торговельну марку залишаються невирішеними.

Китайські ЗМІ повідомляють, що Proview серйозно потребує грошей, щоб розплатитися з боргами, тому компанії так необхідна перемога на Apple.

Голос Америки