Індексація сайту в пошукових системах.

Автор: | 05.02.2012

Початківець сеошник відразу ж стикається з поняттям «індексація сайту». Що ж являє собою ця сама індексація? Щоб ваш сайт можна було знайти через пошук, потрібно, щоб він був присутній в результатах видачі пошукових систем при певних запитах. Щоб у цю саму видачу потрапити, необхідно, щоб ваш сайт був у базі даних пошукових систем. Щоб у цій базі виявитися, сайт повинен бути відомий пошуковим системам. Саме база даних пошукачів і називається індексом. Процес індексації — це обхід сторінок вашого сайту пошуковим роботом (павуком, ботом). Робот пошукової системи відвідує сторінки вашого сайту, і в базу даних ПС надходить інформація про зміст сторінки — контент (тексти, картинки, посилання, фото і т. д.).

Тобто, щоб ваш сайт знайшли і відвідали люди з пошукових систем, сайт повинен бути проіндексований пошуковими системами. Якщо які із сторінок сайту не потрапили в базу індексу пошукових систем, то, відповідно, вони і в результатах видачі ніяк не з’являться.

Саме тому індексація нового сайту — це найважливіший процес у просуванні сайту в цілому. Від того, наскільки швидко пройде процес індексації, залежить і поява сторінок сайту у видачі ПС, відповідно, і приплив нових унікальних відвідувачів.

Є три основні шляхи познайомити пошукові системи з вашим новим сайтом.

Перший шлях: практично всі пошукові системи мають форму для додавання сайту в базу ПС. Веб-майстри називають її аддурилкой. Після того як ви заповните всі необхідні розділи з відомостями про ваш сайт, він буде поставлено в чергу на індексацію. Так як ви будете додавати в аддурилку ПС тільки адресу головної сторінки, то необхідно, щоб, зайшовши на неї, робот ПС через грамотну внутрішню перелінковку сторінок сайту обійшов весь ресурс і проіндексував всі його сторінки. Скільки ваш сайт простоїть у цій черзі, точно сказати не можна. Якісь пошукові системи індексують сайти досить швидко, наприклад Google. Сайт потрапляє у індекс Google практично вмить, а ось попадання в індекс Яндекса — процес, який займає досить тривалий час. Зазвичай це від декількох годин до 2 тижнів, але це за умови, що ваш сайт не повністю складається з копіпаста. Є, звичайно, думка, що ручне додавання сайту в індекс затягує сам процес індексації, але зате цей спосіб абсолютно безкоштовний.

Другий шлях: пошуковий бот сам знаходить ваш сайт через активне посилання з ресурсу, який роботом вже відвідується. Чим більше посилань на ваш сайт буде зі сторонніх ресурсів, тим швидше пройде процес індексації нового сайту.

Третій шлях: поєднання перших двох способів.